Reumatyzm to choroba autoimmunologiczna. Jak w przypadku innych schorzeń z grupy autoagresywnych, do tej pory trudno jest odnaleźć właściwą metodę leczenia, która skutecznie powstrzymywałaby rozwój choroby. Niekiedy standardowe środki farmaceutyczne nie działają lub powodują zbyt wiele skutków ubocznych u konkretnej osoby. W takim przypadku warto jest skorzystać z homeopatii.
Homeopatia a reumatyzm – działanie
Choć przez wielu naukowców homeopatia uważana jest za coś, co działa na zasadzie wiary pacjenta w możliwość wyleczenia, to jednak w wielu przypadkach pacjenci czuli się lepiej po jej zastosowaniu. Szczególnie skuteczna okazuje się ona w przypadku zwalczania dolegliwości bólowych.
Jakie środki stosuje homeopata w przypadku reumatyzmu? Leki homeopatyczne na reumatyzm mają zazwyczaj formę małych białych kulek. Często konieczne jest stosowanie kilku leków w seriach. Homeopata zazwyczaj nie przepisuje środków o tym samym stężeniu – po skończeniu jednego leku konieczne jest zastosowanie środka o innej liczbie. Homeopatia na reumatyzm obejmuje między innymi preparaty na bazie takich roślin jak trujący bluszcz oraz przestęp. Nie trzeba jednak obawiać się, iż są one toksyczne. Homeopatyczne preparaty opierają się na tak zwanej pamięci komórkowej, dlatego w badaniach laboratoryjnych nie można znaleźć nawet śladowych ilości substancji podanych na opakowaniu. Stężenia są zbyt małe, by mogły zaszkodzić, jednocześnie jednak działają leczniczo. Odpowiedni środek jest dobierany w zależności od tego, czy ból pojawia się przy ruchu, czy też przy odpoczynku.
Homeopatia przy reumatyzmie i nie tylko
Idąc do homeopaty należy mieć na uwadze, że taka wizyta będzie trwała znacznie dłużej, niż w przypadku wizyty u standardowego lekarza. Wynika to z faktu, że homeopata dobierając lek musi mieć na uwadze wiele czynników, których nie bierze się pod uwagę stosując standardowe środki. Homeopata może zapytać o stosowane używki – istotne może być między innymi palenie papierosów. Ważny jest również ogólny styl życia – ile godzin śpi się dziennie, czy w pracy jest się narażonym na stres. Homeopata może pytać także o sytuacje z przeszłości oraz o stan zdrowia rodziny. Dla tego specjalisty istotną informacją może być także stosowana dieta. To właśnie w tym szczegółowym wywiadzie wielu specjalistów upatruje skuteczności leków homeopatycznych – homeopata poświęca pacjentowi o wiele więcej czasu, dzięki czemu osoba cierpiąca na reumatoidalne zapalenie stawów rzeczywiście zwraca baczniejszą uwagę między innymi na tryb życia. Homeopata przepisuje odpowiednie środki dopiero pod dokładnym wywiadzie. Udziela przy tym szczegółowych wskazówek dotyczących stosowania preparatu. Zazwyczaj doradza się przyjmowanie leku na czczo i odczekanie przynajmniej trzydziestu minut przed spożyciem posiłku.
Homeopatia reumatyzmu a inne terapie
Warto pamiętać, że homeopatii nie trzeba stosować jako jedynego środka leczniczego. Z powodzeniem można używać homeopatycznych preparatów wraz z innymi, standardowymi lekami. Dlatego wybierając homeopatę warto unikać tych specjalistów, którzy polecają odstawienie standardowych środków.
Zioła na reumatyzm to najlepsze leki. Przede wszystkim działają, ale też gwarantują to, że kuracja będzie skuteczna, niedroga i bezbolesna. Nie bez znaczenia jest też to, że nie powodują żadnych skutków ubocznych. Naturalne metody stosowane przez nasze babcie od najmłodszych lat, nie są w żaden sposób skompromitowane, jak wiele koncernów farmaceutycznych, które – jak się okazało – sprzedają placebo, które nie działa, ale wydają fortunę na reklamę wszędzie i każdy to bezmyślnie kupuje.
Podajcie trzy konkretne leki homeopatyczne, które działają na reumatyzm. I wtedy będziemy mogli rozmawiać o konkretach, a nie o bajeczkach, które ludzie łykają od lat.