Czy grozi ci marskość wątroby?

Jeśli spożywasz duże ilości alkoholu, twoja dieta składa się z ciężkich i tłustych potraw, a także przyjmujesz dużą ilość rozmaitych leków, to musisz wiedzieć, że zagrożenie marskością wątroby jest w twoim przypadku znacznie zwiększone. Objawami kłopotów z tym narządem są również: senność i apatia (zwłaszcza po posiłku), ociężałość, trudności ze skupieniem się na danej czynności, trudności z wybudzeniem się ze snu, a nawet przykry zapach z ust.

Jeśli zauważasz u siebie dwa lub więcej z wyżej wymienionych objawów zdrowotnych lub nawyków żywieniowych, nie zwlekaj z podjęciem działań w celu zapobiegania marskości wątroby – bowiem za kilka miesięcy lub lat może być już za późno.

Jak działa wątroba

Pewnie niejednokrotnie słyszałeś, że wątroba to narząd, który posiada zdolność samoregeneracji. To prawda, jednak zdolność ta jest ograniczona, a zła dieta, alkohol i przyjmowane leki mogą doprowadzić do trwałego uszkodzenia wątroby. Czynnikami szkodliwymi dla tego narządu są również toksyny, które wdychamy wraz z zanieczyszczonym powietrzem oraz zjadamy w postaci pożywienia przetworzonego, gotowego do odgrzania, bez jakichkolwiek witamin czy składników mineralnych.

Czy wiesz że warto przeprowadzić DETOKS WĄTROBY – Zobacz jak.

Aby doprowadzić swoją wątrobę do stanu sprzed rozpoczęcia procesu jej niszczenia, nie wystarczy jedynie dieta czy ograniczenie szkodliwych używek. Przyjmowanie tabletek mających na celu regenerację tego narządu również mija się z celem – dowiedzione jest bowiem, że nawet osłonki pigułek nie pozostają dla niej obojętne.

Zioła na wątrobę

Rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie leczniczych ziół, znanych ze swoich właściwości regenerujących, łagodzących i osłonowych, a więc idealnie sprawdzających się w procesie detoksykacji wątroby. Zioła te to Babka Płeszcznik, Ostropest Plamisty oraz Czarnuszka Siewna. Każda z tych roślin posiada właściwości detoksykujące i wpływa pozytywnie na cały układ trawienny, który, prócz wątroby, obejmuje również żołądek, jelita i trzustkę. Sprawnie funkcjonujący układ pokarmowy pozwala w pełni cieszyć się posiłkami, bez uczucia wzdęcia brzucha, zaparć czy kłucia w boku. Czy w takim razie zdobycie tych ziół i ich regularne przyjmowanie jest trudne? Nie! Jest dużo łatwiejsze, niż myślisz.

Mieszanka ziół na wątrobę

Niedawno, na prężnie rozwijający się rynek medycyny naturalnej wprowadzony został produkt o nazwie Hepa Vitale na wątrobę. Łączy on w sobie dobroczynne działanie Babki, Ostropestu i Czarnuszki – jest bowiem mieszanką wszystkich wymienionych uprzednio ziół! Herbata z takiej mieszanki działa jak swoisty opatrunek na nadwyrężoną wątrobę, sprawiając, że problemy dotyczące tego narządu zostają złagodzone.

W ramach dodatkowych korzyści z korzystania z Hepa Vitale, wielu pacjentów wymieniało utratę niechcianych kilogramów oraz polepszenie się stanu cery (głównie zmniejszenie się liczby wyprysków i zaskórników, a także zniwelowanie przetłuszczania się skóry twarzy). Jest to więc idealny produkt dla osób, które w naturalny sposób chciałyby zadbać o swój organizm, by w późniejszych latach cieszyć się dobrym zdrowiem, wspaniała sylwetką i piękną cerą. W stu procentach naturalna mieszanka wartościowych ziół jest więc idealnym rozwiązaniem na kłopoty z wątrobą.

2 thoughts on “Czy grozi ci marskość wątroby?

  1. Często się uważa, że choroby wątroby, a przede wszystkim marskość wątroby to choroba alkoholików. A tymczasem większość chorób wątroby wynika z tego, że przez lata nawarstwiają się kłopoty, które sami sobie fundujemy jedząc i pijąc te wszystkie paskudztwa. Nawet w powietrzu są toksyny, które potem odkładają się w organizmie.

  2. Tak to właśnie jest, że na jednej chorobie się nie kończy. Ale każda choroba osłabia organizm i jak się potem okazuje, znacznie łatwiej zachorować na marskość wątroby, jak wcześniej się miało reumatyzm. Pozornie można powiedzieć, że jedno z drugim nie ma nic wspólnego, ale w rzeczywistości to wielki system naczyń połączonych i trzeba się mieć cały czas na baczności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *