Dwa podstawowe typy mezoterapii

W życiu prawie każdego mężczyzny przychodzi pewien moment, kiedy dotychczas bogato i gęsto rosnące włosy na głowie odmawiają posłuszeństwa i albo przestają rosnąć w takim tempie i ilości jak kiedyś, albo zaczynają sukcesywnie wypadać nam z głowy. Spora część z nas pragnęłaby cofnąć czas i przeteleportować się w wehikule czasu do lat młodzieńczych, kiedy wielu zazdrościło nam bujnych, zdrowo rosnących włosów. Przytłaczająco spora grupa ludzi jest przekonana, widząc stopniowo eskalujący i nasilający się proces zanikania włosów na skórze głowy, iż są na straconej pozycji, że nie dość, że nie zaznają już nigdy radości z posiadania dużej ilości obfitych i lśniących włosów na swojej głowie, to jeszcze na domiar złego utracą wkrótce wszystkie możliwe ostoje włosów na swojej głowie.

Takie wrażenie byłoby w pełni zrozumiałe jeszcze w zamierzchłych czasach PRL’u, kiedy większość dziedzin medycyny była niedostatecznie rozwinięta, aby móc zaprzeczyć tym tezom. Wreszcie jednak nastąpił moment zwrotny w postrzeganiu problemu łysienia jako wyroku oznaczającego niepohamowaną utratę włosów, która w ostatecznym rezultacie musiała doprowadzić do kategorycznego zaniku wszystkich włosów.

Zobacz: Mezoterapia na łysienie

Postępowość, z jaką dumnie brnie do przodu medycyna pozwoliła dać wiarę wszystkim zasępionym twarzom, które niejednokrotnie godziły się z nieprzejednaną naturą świata. Leczenie łysienia jest obecnie przystępną formą badań i wszelakich zabiegów, których wspólnym celem jest uporanie się z przygnębiającym schorzeniem jakim jest degeneracja włosów. Leczenie wypadania włosów przybiera różnorodne formy, wśród których warto wyróżnić terapię o nazwie mezoterapia.

Mezoterapia jest niekonwencjonalnym sposobem radzenia sobie z łysiną, zarówno typu męskiego, jak i rzadszego, żeńskiego. Dwoma najbardziej popularnymi rodzajami tego typu leczenia są metody bazujące na wykorzystywaniu osocza bogatopłytkowego otrzymywanego z krwi pacjenta, jak również stosowanie komórek macierzystych krwi chorego, w celu całkowitego wyeliminowania męczącego utrapienia.

Osocze bogatopłytkowe jest ekstraktowane z krwi łysiejącego pod znieczuleniem, a następnie jest wprowadzane do specjalnie przygotowanej, sterylnej probówki, która jest poddawana dalszym krokom w celu skoncentrowania płytek krwi w wyodrębnionym osoczu do maksimum. To zagęszczenie płytek krwi umożliwia wysoce zaawansowana technologicznie i medycznie wirówka laboratoryjna. Tak otrzymana krew zostaje wtłoczona pod skórę pacjenta, co po dokonaniu podobnych dwóch, trzech serii doprowadza w niedługim czasie do całkowitej metamorfozy naszych włosów i skóry głowy.

Trycholog – dermatolog może czasem zarekomendować leczenie z użyciem mezoterapii, bazującej na wykorzystaniu komórek macierzystych odseparowanych od pozostałych komponentów krwi chorego. Taki zabieg jest stosowany i zalecany w sytuacji, kiedy lekarz trycholog uzna stan poszkodowanego za szczególnie ciężki, wymagający radykalnych interwencji. W przeciwieństwie do mezoterapii opartej na osoczu bogatopłytkowym, komórki macierzyste leczonego natychmiastowo poprawiają kondycję skóry jego głowy, oraz stymulują cebulki włosów do wygenerowania nowych włosów. Aspektem, który odróżnia te dwie formy mezoterapii jest także fakt, że w kontekście komórek macierzystych pacjent tylko raz musi udać się do kliniki trychologicznej, aby przejść przez tę terapię. Zdrowe i wzmocnione włosy zaczynają ponownie pojawiać się na skalpie pacjenta, co dowodzi o realnej możliwości odzyskania utraconych włosów w procesie łysienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *